Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Poniedziałek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Urszuli Ledóchowskiej | czytania na dziś »

poniedziałek 29 maja 2017

Dzieje Apostolskie 19,1-8.

Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów. Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». «Jaki więc chrzest przyjęliście?» – zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest w Jezusa» – powiedział Paweł. Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. A kiedy Paweł nałożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn. Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym.

Księga Psalmów 68(67),2-3.4-5ac.6-7ab.

Bóg wstaje i rozpraszają się Jego wrogowie, pierzchają przed Jego obliczem ci, którzy Go nienawidzą. Jak dym przez wiatr rozwiany, jak wosk, co rozpływa się przy ogniu, tak giną przed Bogiem grzesznicy. A sprawiedliwi się cieszą i weselą przed Bogiem, i  rozkoszują radością. Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu, cieszcie się Panem, przed Nim się weselcie. Ojcem dla sierot i dla wdów opiekunem jest Bóg w swym świętym mieszkaniu. Bóg dom gotuje dla opuszczonych,   jeńców prowadzi ku lepszemu życiu.

Ewangelia wg św. Jana 16,29-33.

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś». Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie, każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Ja zwyciężyłem świat».

Komentarz Św. Matka Teresa z Kalkuty

Dzieła miłości są zawsze dziełami pokoju. Za każdym razem, kiedy dzielicie się miłością z innymi, zauważycie pokój, jaki na was spływa, a także na nich. Tam, gdzie jest pokój, jest też Bóg. Wlewając pokój i radość do naszych serc, Bóg dotyka naszego życia i pokazuje nam swoją miłość. Poprowadź mnie od śmierci do życia, Od błędu do prawdy. Prowadź mnie do rozpaczy do nadziei, Od obawy do ufności. Prowadź mnie od nienawiści do miłości, Od wojny do pokoju. Spraw, żeby pokój napełnił nasze serca, Nasz świat, nasz wszechświat: Pokój, pokój, pokój.

Źródło: http://ewangelia.org/rss/v2/evangelizo_rss-pl.xml
 Belka boczna serwiu

Historia kościoła

Patron kościoła

Niedziele:
8:30
10:00
11:30
12:45 (na Wimbledon Park)
18:00

Dni powszednie:
09:30
19:00

Z powodu wyjazdu na rekolekcje, od 6 do 9 marca włącznie nie będzie Mszy o godz. 9:30

Soboty:
09:30
18:00 (Msza św. niedzielna)

Święta obowiązujące:
9:30
19:00

Spowiedź św.

Pół godziny przed każdą Mszą św.

Biuro parafialne w zakrystii

W dni powszednie:
- rano po Mszy sw. o godz. 9.30
- wieczorem po Mszy sw. o godz. 19.00 (w czwartek wieczorem po Adoracji Najswietszego Sakramentu o godz. 20.15)

W soboty i niedziele:
Biuro jest NIECZYNNE