dodano: 2015-10-05 12:12:29 edycja: 2017-03-08 21:20:13 autor: 1 odsłon: 9459

Zespół muzyczny

Zespół muzyczny „Voluntas Tua”

Ideą powstania zespołu była posługa na wieczornej Mszy św. w niedzielę. Było to na początku 2005 r. Skład grupy zmienia się na przestrzeni mijających lat, a dary Ducha Świętego podtrzymują jej nieustanne istnienie.

Pierwszym przedsięwzięciem był koncert charytatywny zorganizowany w czerwcu 2005 r., z którego dochód został przekazany wspólnocie „Burego Misia”, pomagającej dzieciom niepełnosprawnym w Polsce.

Występowaliśmy również na corocznym Festiwalu Piosenki Religijnej organizowanym przez parafię św. Andrzeja Boboli, który jest dla nas zawsze doświadczeniem miłości, radości i jedności w Kościele.

W listopadzie 2010 r. zorganizowaliśmy kolejny koncert charytatywny, w którym wziął udział również zespół dziecięcy z naszej parafii „Aniołki”.

Czując wielką odpowiedzialność za przeżywanie Eucharystii przez każdego uczestnika tego sakramentu, spotykamy się co tydzień na dwugodzinnej próbie, podczas której zapoznajemy się z Liturgią Słowa na najbliższą niedzielę i dobieramy pieśni do jej tematu. Tego czasu przygotowań jest w ciągu roku liturgicznego o wiele więcej, gdyż czynnie angażujemy się w wielu uroczystościach, świętach, nabożeństwach, rekolekcjach czy czuwaniach parafialnych. Każde jednak spotkanie jest nie tyle ciężką pracą, ale przede wszystkim osobistym nawracaniem się i budowaniem relacji z Bogiem w Trójcy Jedynym.

„Póki życia mego Panu śpiewać chcę, grać memu Bogu póki życia wystarczy mi.

Niech miła Ci będzie, Panie, moja pieśń; będę radował się w Panu Bogu mym.”

Jeśli lubisz śpiewać lub grasz na jakimś instrumencie i chcesz podzielić się tymi darami z twoimi bliźnimi zapraszamy.

Próba w każdą środę od 20.00 do 21.30 w kościele.
Rozśpiewanie przed Mszą św. niedzielną o 17.00.

05 października 2015r. 08 marca 2017r. 1 9459