dodano: 2009-11-17 22:30:33 edycja: 2015-11-03 23:59:57 odsłon: 6329

Wieczorne spotkanie z Arcybiskupem oraz Rektorem PMK

Listopadowe dni 2009 r. to dla parafii Putney dni szczególne, 7-go listopada bowiem obchodziliśmy jubileusz 50-lecia istnienia parafii Wimbledon-Putney w Londynie.

Historia tegoż to ośrodka duszpasterskiego jest bardzo bogata i nie sposób jej tu całej opisać. Pierwszsze msze św. dla Polaków odprawiał w kościele na Wimbledonie ks. Stanisław Skudrzyk SJ, natomiast pierwszym proboszczem parafii Putney został ks. Józef Gula TChr, który to ponad 30 lat temu wraz z parafianami nabył dla Polaków obecny kościół na Putney.

Podczas uroczystej mszy św., której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. abp. Szczepan Wesoły oraz koncelebrował ks. Rektor PMK Tadeusz Kukla wraz z proboszczem parafii i księżmi gośćmi, ks. Józef Gula otrzymał gromkie brawa i owacje za swoją 50-letnią pracę i posługę w naszej parafii .

W sobotę rano Arcybiskup wraz z Rektorem PMK i ks. Cezarym udali się z wizytacją do sobotniej Polskiej Szkoły Putney, gdzie przedmiotów ojczystych uczy się 420 dzieci.

W niedzielę 8 listopada wieczorem dostojni goście uczesniczyli w naszym cotygodniowym spotkaniu wieczornym, na którym z zainteresowaniem słuchaliśmy ks. arcybiskupa Szczepana Wesołego, opowiadającego o latach przeżytych blisko Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II.

Był to niezapomniany wieczór.

17 listopada 2009r. 03 listopada 2015r. 6329