dodano: 2015-10-05 11:12:59 edycja: 2015-10-06 08:48:19 autor: 1 odsłon: 12259

Różaniec św.

W miesiącu październiku od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. odmawiamy różaniec św. przed Najświętszym Sakramentem.

Matka Boża w wielu objawieniach zachęcała nas do odmawiania różańca św., gdyż ta modlitwa umacnia nas w wierze, nadziei i miłości oraz uczy nas godzić się z wolą Bożą we wszystkich okolicznościach naszego życia. Wyjednuje nam też u Boga potrzebne łaski, abyśmy przeżywali każdy dzień w duchu miłości, wdzięczności i radości. Była to ulubiona modlitwa wielu świętych, którzy byli świadomi tego, że za przyczyną tej modlitwy są w stanie wyprosić przez Maryję wszelkie łaski u Boga. Poniżej znajdują się wypowiedzi kilku świętych na temat tej pięknej modlitwy:

„Nie wstydźcie się odmawiać różańca sami, kiedy idziecie do szkoły, na uczelnię czy do pracy, na ulicy i w środkach komunikacji publicznej; przyzwyczajajcie się odmawiać go ze sobą, w waszych grupach, ruchach i stowarzyszeniach; nie wahajcie się proponować go w domu waszym rodzicom i rodzeństwu, gdyż on ożywia i umacnia więzy pomiędzy członkami rodziny. Ta modlitwa pomoże wam być mocnymi w wierze, stałymi w miłości, radosnymi i trwałymi w nadziei.” (św. Jan Paweł II)

„Szczególną ufność naszą w czasach dzisiejszych budzi różaniec. To pokorne, a tak skuteczne lekarstwo na dni nawet najgroźniejsze. Ilekroć Kościół Boży był w wyjątkowym niebezpieczeństwie, Stolica Apostolska wzywała do modlitwy różańcowej.” (Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński)

„Przez tę modlitwę łatwo możemy otrzymać wielkie łaski i błogosławieństwo Boże." (św. Maksymilian Maria Kolbe)

"Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi". (św. o. Pio)

„Trzymajcie się różańca, jak pnącze trzyma się drzewa – bo bez Matki Bożej się nie utrzymamy.” (bł. Matka Teresa z Kalkuty)

„Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem.” (św. Jan Maria Vianney)

„Niezliczone są łaski z nieba, które otrzymano wskutek tej modlitwy. Za pomocą różańca św. zwyciężone zostały herezje, naprawione obyczaje, oddalone zarazy, zakończone wojny, odzyskane oraz zachowane cnoty czystości, a ponadto obronione dusze przed wszelkimi zasadzkami szatana.” (św. Jan Bosko)

„Różaniec św. to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi cię w zadziwienie.” (św. Josemaría Escrivá)

Różaniec jest wędką, którą Maryja łowi grzeszników i z morza nieprawości wyciąga na brzeg miłosierdzia. Różaniec jest kotwicą, którą Maryja chwyta kuszonych i trzyma przy sobie, by ich nie uniosła fala." (św. Józef Sebastian Pelczar)

" Zdrowaś Maryjo odmówione dobrze, to jest z uwagą, nabożeństwem i skromnością, według świętych jest wrogiem szatana, bo zmusza go do ucieczki, młotem, który go miażdży, uświęceniem duszy, radością aniołów, melodią predestynowanych, pieśnią Nowego Testamentu, przyjemnością Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej". (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort)

„Jeśli sługa Boży wśród wielu pokus i okazji do złego chce wytrwać w dobrym, niech sobie obierze za Patronkę u Syna Bożego Pannę Błogosławioną, czci Ją świętym różańcem, jeśli zaś nie może różańca odmówić, to niech przynajmniej na różańcu zamiast Zdrowaś Maryjo mówi: Panno Maryjo Matko Boża, módl się za mną do Jezusa.” (św. Filip Neri)