Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Poniedziałek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Urszuli Ledóchowskiej | czytania na dziś »
Strona Grupy1: świat ,
User0 :
User Grupy0 :

Pomoc rodzinom osób uzależnionych

Osoby współuzależnione

W ramach oferty terapeutycznej dla rodzin osób uzależnionych przy parafii funkcjonuje wstępna grupa psychoedukacyjna dla Osób Współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików pt. ”Co warto wiedzieć o chorobie alkoholowej? Jak pomóc?

Celem grupy jest konfrontacja ze stereotypowym myśleniem o alkoholizmie i alkoholiku, uznanie że choroba alkoholowa jest chorobą całej rodziny i uświadomienie sobie w jaki sposób można zacząć zdrowienie nieuzależnionych członków rodziny w sytuacji gdy alkoholik nadal pije lub nie pijąc wciąż nie trzeźwieje.

Bardziej szczegółowe cele grupy to:

- doświadczenie wsparcia i poczucie, że nie jest się odosobnionym w przeżywaniu swoich trudności

- zdobycie wiedzy na temat istoty uzależnienia od alkoholu

- poznanie istoty myślenia i zachowywania się osoby uzależnionej i tego, dlaczego uzależniony kontynuuje swoje destrukcyjne zachowania (psychologiczne mechanizmy choroby)

- zdobycie wiedzy i umiejętności na temat tego jak traktować osobę uzależnioną, aby rzeczywiście jej pomóc w zdrowieniu i nie szkodzić sobie

- zapoznanie się z zasadami interwencji wobec osoby uzależnionej

- zdobycie wiedzy na temat tego, jakie są dostępne formy leczenia uzależnień

- zrewidowanie własnych strategii radzenia sobie w sytuacji kontaktu z osobą uzależnioną

- uzyskanie odpowiedzi na pytania o to jak radzić sobie z obciążeniem emocjonalnym, poczuciem winy i nadodpowiedzialności

Grupa stanowi cykl 10 sesji psychoedukacyjnych, które realizowane są ciągle. Grupa ma charakter rotacyjny, więc można wejść w każdym momencie trwania spotkań, pod warunkiem, że osoba zainteresowana ofertą jest po indywidualnym wstępnym spotkaniu diagnostycznym. Na tym spotkaniu udzielane są pozostałe informacje dotyczące uczestniczenia w zajęciach grupowych.

Konsultacje i porady diagnostyczne udzielane są na Ealing Broadway przy Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. NMP Matki Koscioła na I piętrze nad kancelarią. Opłata za spotkanie jest dobrowolna. Prowadzone są zwykle w czwartki, w godz. 15.00-20.00. Spotkanie jest możliwe po uprzednim telefonicznym ustaleniu wizyty (kom. 07853 245 853) z mgr psychologii Alicją E.Szumowską, specjalistą terapii uzależnień.

Adres: 2 Windsor Road, Ealing, LONDON W5 5PD.

Prowadząca  zajęcia - Alicja E. Szumowska
psycholog, specjalista terapii uzależnień i współuzależnień