dodano: 2015-10-05 11:11:27 edycja: 2015-10-06 08:43:47 autor: 1 odsłon: 4491

Pierwsza sobota miesiąca

W każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Nastrojowa muzyka organowa oraz piękna gra na skrzypcach sprzyjają, by się wyciszyć i w zadumie modlitewnej wielbić Boga.

O nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca prosiła Maryja w Fatimie. Pan Bóg chcąc ratować grzeszników chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Matka Boża powiedziała, że tym, którzy to nabożeństwo przyjmą, obiecuje ratunek i że przybędzie w ich godzinie śmierci z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna.

Przez to nabożeństwo wynagradzamy pięć zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce:

1. bluźnierwa przeciwko Niepokalaneu Poczęciu NMPanny;
  2. bluźnierstwa przeciw Dziewictwu Maryi;
  3. bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi;
  4. zniewagi czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej Matki;
  5. obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Matkę Bożą w Jej świętych wizerunkach.

Prośbą Matki Bożej jest, by przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca – jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne i świata – uczestniczyć we Mszy św., przystąpić do spowiedzi św. i Komunii św., odmówić różaniec i przez 15 min. kontemplować tajemnice różańcowe w intencji zadośćuczynienia. Więcej inforamcji na temat pierwszych sobót miesiąca na stronie www. sekretariatfatimski.pl

05 października 2015r. 06 października 2015r. 1 4491