dodano: 2015-12-12 18:44:08 edycja: 2015-12-12 23:00:44 autor: 29 odsłon: 3839

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii działa od 2010 r. Została założona przez ks. Stanisława Kowalskiego TChr. Obecnie liczy 38 osób. Wśród nich jest 8 lektorów, 20 ministrantów i 10 kandydatów na ministrantów, przygotowujacych się do przyjęcia do grupy. Każdy z ministrantów posiada własną komżę. Lektorzy chodzą w albach. To mobilizuje ich, by dbać o swój strój i troszczyć się o jego czystość.

Zarówno ministranci, jak i kandydaci na ministrantów spotykają się w każdy pierwszy piątek miesiąca na wspólnej Mszy św., a następnie na zbiórce.

Dodatkowo chłopcy mają raz w miesiącu spotkania formacyjne w sali parafialnej. Ministranci spotykają się w każdy trzeci piątek miesiąca, natomiast kandydaci na ministrantów - w czwarty piątek miesiąca. Obecność na zbiórkach jest obowiązkowa. Nieobecność wymaga usprawiedliwienia.

Od listopada 2015 r. zostały wprowadzone obowiązkowe dyżury służenia na niedzielnych Mszach św.

W każdy drugi piątek miesiąca ministraci grają w piłkę nożną.

Co miesiąc najgorliwsi ministranci, którzy uzyskali największą liczbę punktów i odznaczali sie wzorowym zachowaniem, otrzymują od ks. Marka – obecnego opiekuna grupy, drobne nagrody. Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Markowi za troskę o Służbę Liturgiczną Ołtarza w naszej parafii i za to wszystko co robi dla naszych synów.

To wielki zaszczyt służyć samemu Panu i być tak blisko Niego w czasie Mszy św. Na pewno dobry Bóg to hojnie wynagrodzi nie tylko ministrantom wiernie Mu służącym, ale i całej rodzinie. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców. Każdy jest mile widziany!

12 grudnia 2015r. 12 grudnia 2015r. 29 3839