dodano: 2015-10-05 12:37:40 edycja: 2019-04-01 13:08:38 autor: 1 odsłon: 13126

Gift Aid

Gift Aid to forma pomocy finansowej dla Organizacji Charytatywnych działających w Wielkiej Brytanii. Urząd podatkowy zwraca organizacji charytatywnej podatek od sumy złożonej w ofierze .

Przykład 1:

Daję tygodniowo
Rocznie
Zwrot podatku
Daję w sumie
£1
£52
£13
£65
£2
£104
£26
£130
£3
£156
£39
£195

Przykład 2:

Mój bank przelewa z mego konta na konto parafialne £20 miesięcznie ( Standing Order) - roczna ofiara - £240 ; parafia otrzymuje zwrot podatku £60. W sumie daję £300.

Przykład 3:

Podpisałem Deklarację Gift Aid i dałem jednorazowo czek na £1,000. Parafia otrzymuje dodatkowo zwrot podatku w wysokości - £250. W sumie dałem £1,250.

Czy trzeba składać ofiary regularnie?
Nie. Ofiara zależna jest od osobistych możliwości i każdy dar przyjęty jest z wdzięcznością. Parafialny Referent Gift Aid podliczy roczną ofiarę i ta suma będzie przekazana do Urzędu Podatkowego.

Czy składając dar jako Gift Aid płace więcej podatku?
Nie. Urząd Podatkowy zwraca parafii podatek już zapłacony Urzędowi Podatkowemu.

Czy członkowie Gift Aid musza mieć paszport brytyjski ?
Nie. Jedynym warunkiem jest płacenie podatku w tym kraju i podpisana Deklaracja Gift Aid.

Które ofiary składane przeze mnie na Kościół mogą być traktowane jako Gift Aid?

•  Wszelkie ofiary pieniężne składane na tacę w kościele - pod warunkiem, że pieniądze włożone są do specjalnej koperty, którą można otrzymać od parafialnego referenta. Dodatkowe koperty znajdują się z tyłu kościoła
  • Wszelkie czeki wystawione na P.C.M. Wimbledon–Putney
  • Standing Order - przelewane na konto parafialne z konta ofiarodawcy miesięcznie lub kwartalnie.

Pod warunkiem, że ofiarodawca podpisał Deklarację Gift Aid.

Dlaczego trzeba podpisać Deklarację?
Deklaracja Gift Aid jest oficjalnym powiadomieniem Urzędu Podatkowego, że pieniądze przeznaczone są dla wymienionej parafii.

Czy jest jakaś korzyść dla ofiarodawcy?
Osoby, które płacą podatek 40% wypełniając deklarację podatkową podają całą sumę wpłaconą jako Gift Aid w danym roku. Urząd podatkowy odciąga od tej sumy tylko 20% podatku zamiast 40%.

Czy można złożyć ofiarę jednorazową?
Tak. Nawet jeśli jesteś w parafii jeden jedyny raz a chcesz złożyć ofiarę, to zwiększysz ją przez podpisanie deklaracji.

Kto otrzymuje zwrot podatku?
Parafia bezpośrednio od biura P.C.M.

Co to jest P.C.M.?
P.C.M. to „The Polish Catholic Mission”. Jest to Polska Misja Katolicka, która odpowiada za sprawy finansowe polskich wspólnot parafialnych w Anglii i Walii.

Jak mogę podpisać deklarację Gift Aid?
Deklaracje są wyłożone na stole przy wejściu do kościoła. Wypełnioną deklarację należy złożyć w zakrystii.

.pdf
new-gift-aid-declaration.pdf