dodano: 2015-11-04 18:27:37 edycja: 2018-11-04 21:26:58 autor: 29 odsłon: 10507

Domowy Kościół

Jesienią 2014 r. w naszej wspólnocie, z inicjatywy małżonków Ani i Jacka Szczepańskich, zawiązała się  grupa inicjująca powstanie w Parafii na Putney Domowego Kościoła (DK). DK to małżeńsko-rodzinny ruch świeckich w Kościele, działający w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła.

DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę, zwaną charyzmatem DK. Domowy Kościół to wynik poszukiwań Założyciela - Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Duchową kolebką i stolicą DK jest Krościenko nad Dunajcem. To tam, w 1973 roku, po raz pierwszy przeżyły swe 15-dniowe rekolekcje pierwsze małżeństwa.

Członkami DK są pary małżeńskie połączone sakramentem małżeństwa, które wspólnie angażują się w dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem, która to jedność stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.  W ramach Domowego Kościóła dążymy do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez praktykowanie codziennej modlitwy małżeńskiej i rodzinnej, regularne spotkanie ze słowem Bożym, stałe życie sakramentalne, zwłaszcza eucharystyczne, dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem wobec innych ludzi oraz służbę we wspólnocie Kościoła, według otrzymanych darów. Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą również comiesięczne dialogi małżeński, systematyczna praca nad sobą, a także uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych.

Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu w domach poszczególnych członków wspólnoty. Celem spotkań jest duchowy wzrost poprzez wspólną modlitwę, dzielenie się doświadczeniem wiary oraz radościami i troskami życia codziennego, a nade wszystko rozważanie Słowa Bożego. Spotkania Domowego Kościoła, w których oprócz małżonków uczestniczy kapłan, pozwalają nam lepiej poznać, co Bóg mówi do nas i jak my możemy odpowiedzieć w swoim życiu na Jego Słowo. Dzięki spotkaniom uczymy się, jak pełniej przeżywać naszą małżeńską miłość i jak pielęgnować ją w naszych rodzinach, aby przynosiła jak najpiękniejsze owoce.

Kontakt:dklondonputney@gmail.com

04 listopada 2015r. 04 listopada 2018r. 29 10507